KM 2014

HODNOCENÍ POŘADATELE

Vedrem rozpálená Vysočina přivítala do 11. ročníku cyklistického závodu Kolem Melechova rekordní počet 82 účastníků. Kromě teploty ztrpčoval úsilí závodníků i vítr a opravdu pořádná nálož téměř 1150 nastoupaných metrů na celkové délce trasy 67,5 km. Klobouk dolů před výkony vítězů v jednotlivých kategoriích a všemi, kterým se podařilo závod dokončit v časovém limitu. Absolutním vítězem se stal Jaroslav Sláma z Vysočina Cycling Teamu v čase 1:54:03, který startoval v kategorii mužů do 40 let.V kategorii mužů 40-50 let se na prvním místě umístil Marcel Kachlíř z týmu Highlandersport HB v čase 1:55:19 a v kategorii mužů 50-60 let obsadil první místo Vladislav Rychetský v čase 1:57:55. V ženách byla nejlepší Anna Kolářová z týmu Velosport Valenta, která na trase 57,5 km dosáhla času 2:01:21. Na stejné trase soutěžili i junioři a nejlepší z nich Jiří Virgl z týmu Vysočina Cycling dojel s časem 1:54:04.

11. ročník cyklistického závodu Kolem Melechova se vydařil. Těšil se vysoké účasti závodníků, zájmu příznivců cyklistiky na trase a hlavně sportovní výsledky závodníků, kteří se umístili v kategoriích na předních místech mají vysokou hodnotu.

Nezbývá než poděkovat sponzorům za podporu závodu a tešit se na další závody zařazené do Poháru Melechova.

Josef Jukl – ředitel závodu

____________________________________________________________________________

TROPICKÝ 11. ROČNÍK KOLEM MELECHOVA OVLÁDLI SLÁMA A KOLÁŘOVÁ

 VÝSLEDKY - xls.  pdf

 FOTOGRAFIE : Milan Kuchař   Pavel Prokůpek

 ZPRÁVA POŘADATELE

 !! REPORT !!

V tradiční silničí klasice Kolem Melechova letos v elitní kategorii nenašel přemožitele Jarda Sláma v čase 1:54hod, druhý si na pásce spravil chuť po loňském nepovedeném ročníku Zdenda Machač a na bronzovém stupínku stanul Petr Novotný. V ženách si vítězství připsala Anička Kolářová, ačkoliv nekorunovanou královnou se stala Dospělová, která si střihla omylem mužskou trasu a časem 2:30hod vyklepla nejednoho borce 8-)

_________________________________________________________________________________

KOLEM MELECHOVA 2014

Nedělě 20.7. 2014

Prezentace:  9 hod. - 10hod.:45min

Start:  11 hod.

Novinkou připravovaného 11. ročníku je změna trasy hlavního závodu. Z trasy je vypuštěn nebezpečný úsek z Meziklasí (start)-Světlá n/Sáz.  Celková délka nové trasy  je 67 km, nastoupané metry 1.134 m,  vrchařská prémie je zařazena již na 8 km po startu (Rejčkov 607 m.n.m) a další novinkou je průjezdní rychlostní prémie na 22km . Start a cíl závodu bude na návsi v obci Meziklasí. Nová trasa bude v nebližším termínu vyznačena šipkami na vozovce.

melechov-2014 img 2

 

_________________________________________________________________________________

propozice kolem melechova 2014-1

propozice kolem melechova 2014-2