Vilémovická 120ka

XII. VILÉMOVICKÁ 120

REGISTRACE

Sobota 28.4.2018

Prezentace:  13 hod. - 13hod.:45min

Start: 14:00

Vilemovice plakat 2018

XI. Vilémovická 120 2017

Otvírák melechovské série – Vilémovická 120 – je tady a svým již 11. ročníkem rozčeří doposud relativně klidné závodnické „vody“ v bližším okolí. Závod podobného formátu se jede týden před, humpolecko – vystrkovské formace zde trhají kořeny a nestačí jen na domácí borce z Bakus teamu. I dnes jsou na startu, Libor Voplakal jede s Pavlem Prokopem a dnes už zdatný junior Matouš Prokůpek s pelhřimovským Josefem Kuklou. Ze známých tváří tu nechybí Jirka Beránek s Petrem Miláčkem, Franta Tichý s bikerem Jindrou Procházkou, loňského vítěze Honzu Smrčku si do dvojice tentokrát „vylosoval“ Pepa Vítů, Šimon pro změnu vzal bráchu Jakuba. Po roční odmlce přijíždí i bratrské duo Marků, při minulém představení dojeli 9. Vystrkovský Koubeček tvoří úderné duo s rok od roku výkonějším Lubošem Novákem, další už čistě „tmavomodrá“ formace Víťa Prokůpek s Láďou Jarošem. Ledečáci se nezůstávají pozadu a posílají do boje hned dva tandemy – za „áčko“ Jarda Sekot s Tomášem Vávrou, za „béčko“ pak Vláďa Trýb s Tomášem Dvořákem. Já měl jet s Ondrou Pajerem, ale vlivem jeho zranění nakonec musí ostřílený borec účast odvolat, a tak si závod střihnu sólo neb na blind nikdo nepřijel. Největší konkurence je letos asi v „mixech“ - několikanásobný vítěz Tomáš Stuna si závod střihne se svou ženou Alžbětou, Pepa Vítů stejně jako vloni s Šárkou Čejkovou, Sandra Pytlíková přijela s Romanem Kocúrkem. Ještě v týdnu počasí úplná rychta, sněží a teploty s bídou kolem 5, na závod zaplať šmoula krásných 12 a slunce. I ty přívaly vody ve všech formách si les celkem přechroupal, po dlouhé době opět alespoň náznak vody v potoce před cílem.

            Zahřívací kolo s klukama z týmu, sjezdy po kořenech to bude chtít krapýtek zvolna, oba potoky se na pohůdku jezdí / skáčí, sjezd před cílem je také kupodivu jetelný bez cirkusových vystoupení. Prostor startu tlačenka, beru něco mezi první a druhou řadou. 14.hodina odbouchnuto a jde se na věc. Opět napoprvé nezacvaknu, být na „svěťáku“, tak můžu zacouvat rovnou k wapce a ke sprchám, tady je na nápravu móooře času. Nějaký rok to člověk jezdí, tak už ví, že asfaltový kopec rozhodně není nejlepší jet hned "na pozvracení". Hned z kraje se dělí perly od zrn a ty dále od plev, řekl bych, že vedu zrna, ale není čas na nějaké rozkoukávání. Sjezd po kořenech kupodivu spíš dojíždím borce vepředu, u napojení na cestu dychtivý dav „týmových dvojek“ kouká, jak si vedou jejich parťáci, já vyhlížím marně…Nájezd do lesní pěšinky, přede mnou to hobluje nějaký týpek, drží si na můj vkus hodně komfortní tempo, ale před ním i za námi štrúdl, tak nespěchám, rubnu ho až těsně před vrcholem. Na dohled Jindra Procházka – lehce procedil ze skupiny „perel“, sjezd ouvozem úplně v rudé tmě, dole přes rukáv a jdu po něm. V hlavě si říkám, že to Jindrovi vůbec nechutná a že ještě než se vrátíme do terénu, tak si ho namáznu, ale zlaté oči – Jindřich houkne do kotelny a když mizí mezi stromky do sjezdu, už má dobré 3 koňské délky náskok (i s povozem). Ještě kouknu za sebe, peloton vlčáků na zadním plášti. Sjezd, dole loupnout pilu a vstříc nejkekelovatější části – na lesní cestě je to nasáklé, úplně to tam do kopce nejede, natož neletí, nahoře kolem pařezu, za sebou cítím Koubečka. Cesta k odbočce k potoku hodně ke 40km/h, tam už zvolna, jump přes pana potoka a na cestu. Tady to mám rád, navíc malá děcka tam fandí kolem stromů, naložit co to jde, zalehnout a valí se. A ejhle, Koubečkovi lítají špony od řetězu a jde přese mě. Zahákuju ho, rve to teda chlapec zle, cesta jde přes mírný hrbek, tam trochu vracím úder a beru si pozici zpět. Sešup mezi stromy bereme spíš na jistotu, dole před potokem tě mají kořeny tendenci rozkušnit o strom, první kolo je korýtko ještě dobré, tak projíždíme bez větších alotrií. Pomalu příprava na závěr, přivážím to těsně před Koubečkem, ale tak o chlupy na nohou, za námi pak seřádkovaní Libor s Petr Miláčkem. Prémii za první kolo bere ve špurtu Pepa Vítů před Tomášem Stunou v čase 10:02, vloni za sucha to byli kluci schopní stlačit pod 10 minut.

Pokračuju plynule do dalšího kola, ovšem diametrálně odlišným tempem, nohy jak konve na mlíko, plíce totálně na prach spálené, teď už to bude jen o vydatném tréninku. Ještě mě tedy motivuje nechat za sebou naše „béčko“ (Tomeso a Vláďa), takže úplný zevlink to není, do 5.kola lze ještě mluvit o nějaké síle v nohách, pak už to je to o setrvačnosti, pomalu mi ale dochází, že to i tak vyjde na nemilých 9 okruhů, v 8. už jsem vyndaný jak angrešt, gel bez účinku, na kašpárka už jedu skoro i asfalťák. Tomeso s Vlaďanem nikde, ovšem srabácky to v čase 1:54:33 balím a jdu se svalit do cíle, kluci i přes Vláďovu enormní snahu dojet po limitu vyjíždí do 9. kola a jdou v pořadí přese mě.

Mnohem zajímavější byl průběh na čele mezi zmíněnými „perlami“. První kolo vyhráli kluci z mixů, avšak pak se boj na čele ustálil – o nejvyšší příčky se přetahovali bratři Vítů a Markové, přičemž druzí jmenovaní si zásadnější náskok vybudovali ve 4. kole a ten pak i přes mocnou snahu zkušenějšího Šimona udrželi. Boj o bronzovou příčku se nejprve odehrával mezi 3 dvojicemi, avšak záhy Bery s Petrem „vycouvali“ a zbyli „staří“ proti „mladým“. Franta s Jindrou nejprve tahali za kratší konec, avšak konzistentním výkonem se na mlaďáky dotáhli a rozhodující byl 8. úsek, kdy si Franta skoro zamotal nohy a přivezl už znatelný náskok. Jindra toho měl v souboji s Pepou Kuklou plné kecky, zvláště pa prý táhlá cesta před cílem byla v háku za mladším soupeřem nepěkná chuťovka a Jindra si prý několikrát "na Romana" vystoupil.

Vítězství tedy s minutovým náskokem a 11 koly berou bratři Honza a Pepa Markové, kteří si od posledního 9. místa značně polepšili. Druzí další bratři – Šimon a Kuba Vítů taktéž s 11 rundami a bronzovou příčku si jako jediní nebratři vyjeli Franta Tichý s Jindrou Procházkou, kteří přijeli již o 5 minut později. Těsně pod bednou končí po úžasném výkonu mlaďáci Pepa Kukla a Matouš Prokůpek – Matouše bych nazval skokanem tohoto ročníku, od poslední návštěvy v r.2015 si polepšil o 23 míst a o 4:30 min v nejlepším kole. Pomyslné pódium uzavírájí 5. příčkou „pohároví adepti“ řekl bych nejpohárovější – Jirka Beránek s Petrem Miláčkem. 6. místo pro Libora Voplakala s Pavlem Prokopem – Libor svým dosaženým časem naznačil, že mu to na biku chutná čím dál víc a je nutno s ním počítat. Sedmí dorazili Pepa Vítů s Honzou Smrčkou, osmí Koubeček s Lubošem Novákem – Koubeček po závodě prozradil, že si víc než slušně pojezdil na Mallorce a jako eliťáci jel závod skoro„z plného tréninku“, takže do úniku na Kolem Melechova jasná volba. 9. místo bere první z kategorie mix – Pepa Vítů s Šárkou Čejkovou a zopakovali tím svůj loňský triumf, navíc Pepa stanovil etalon pro rozdělení bodů do Poháru podle nejrychleji zajetého kola. Top 10 uzavírá Josef Stuna s Liborem Teclem, kteří vítězí v kategorii M50+.

I přes menší účast vlivem počasí výkony více než kvalitní, Pepa Vítů nám svým "proletěným" nejrychlejším okruhem moc bodů do Poháru nedopřál, ale nevadí - v půlce července pokračujeme silniční klasikou Kolem Melechova, kde už budou všichni rozzávodění až hanba. Do té doby na poladění času a prostoru až až. Tak naviděnou a ať to lítá.

XI. VILÉMOVICKÁ 120

!!! VÝSLEDKY !!!

 !! REPORT !!

Sobota 29.4.2017

Prezentace:  13 hod. - 13hod.:45min

Start: 14:00

REGISTRACE ZDE

plakat vilemovice 2017

MARŤASŮV REPORT ZE STODVÁCI

Filipojakubská noc a jí nejbližší sobota znamená pro všechny Melechovu nakloněné bikery a bikerky první závodní svezení na celoročním kolotoči sportovních klání na úpatí zmíněného kopce. Týden před samotným podnikem nás aprílové počasí donutilo vytáhnout opět čapáky a zimní bundy, ale na sobotu bylo objednáno azuro a lidské teploty – krátkej krátkej byla jistota.  ....celý článek

X. VILÉMOVICKÁ 120

Sobota 30.4.2016

Prezentace:  13 hod. - 13hod.:45min

Start: 14:00

 v120 plakat 2016

IX. VILÉMOVICKÁ 120 V CÍLI

 VÝSLEDKY. pdf

FOTO KADLEC

!!! REPORT MARŤAS !!!

9.ročník štafetového mtb závodu je za námi, nejlépe si s tratí a se soupeři poradili borci Tomáš Stuna a Luboš Němec následovaní Pepou a Šimonem Vítů, jež jim zdárně sekundovali i přes handicap v podobě jednoho závodního speciálu, který si při předávce půjčovali. S větším odstupem si pak pro bronzový "pohárek" dokroužili Ondra Pajer s Martin Knytlem. Podrobné výsledky, fotogalerie a report se tu objeví v nejbližších dnech.

 

IX. VILÉMOVICKÁ 120

Sobota 25.4.2015

Prezentace:  13 hod. - 13hod.:45min

Start: 14:00

REGISTRACE

plakat vilemovice 2015 f

 

 

SOUBOJ ŠTAFET OVLÁDLI JOSEF A ŠIMON VÍTŮ

!!! VÝSLEDKY !!!

FOTO - Jan Mrťka

FOTO - Jiří Sladkovský

!! REPORT !!

Úvodní melechovská etapa roku 2014 odstartovala tradičně první májovou sobotu. Štafetový závod dvojic na fyzicky náročném cross country okruhu vypsaný na dvě hodiny – Vilémovická 120, letos 8. ročník.

Ještě před obědem pouze jednociferné teploty, vichr z hor to ještě umocňuje. Na místě ..... celý článek

 

VIII. VILÉMOVICKÁ 120

Sobota 3.5.2014

Prezentace:  13 hod. - 13hod.:45min

Start:  14 hod.

REGISTRACE

v120 14 m

 

REPORT Z TRATI VILÉMOVICKÉ 120

.........Hned naskakuju, ale mají náskok dostihových 5 délek. Znovu do sjezdu, držíme se tak nějak stejně, potok dáváme všichni bez problémů. Pepa trochu Ondru orve, mně se ho daří po rychlé cestě dojet a nedarujem si ani pikometr, před horizontem ho ale přespurtuju, abych šel do sjezdu k potoku první. Ten přebíhám a naskakuju hned za ním, Ondra po vzoru Franty Tichýho běží až na cestu........

celý článek

 

 

STODVACÍTKU VYHRÁLI KADLEC S DUŠKEM

VÝSLEDKY

FOTO

v120 13 vitezi

 

VII. VILÉMOVICKÁ 120

Sobota 4.5.2013

Prezentace:  13 hod. - 13hod.:45min

Start:  14 hod.

Zdravím nejen příznivce tlustých pneumatik a rovných řidítek. První vlaštovka sice jaro nedělá, ale Vilémovická 120, jakožto první závod z naší sextalogie, to melechovské jaro probudit dokáže. Letošní polární noc už je pryč a většina z Vás si už jistě stačila ozdobit stehna a paže charakteristickými proužky Pohodový Světová cyklistika nám toho stačila už letos nabídnout až až - slovenskému Jánošíku Saganovi přibyly cenné klasikářské "zářezy na sekyře", Štyby dokázal při své premiéře na Peklu severu slušně přikládat pod kotel "švýcarské lokomotivě" a naše lehce pohasínající "křižácká" hvězda dokázala zavzpomínat na svá lepší léta a vystoupala na "holandském nebi" ze všech nejvýše.

Také "hvězdy" melechovského nebe už si brousí zuby - ať už na etapové vavříny nebo pohárové body. O jejich ambicích může leccos napovědět i první závod - účast přislíbil obhájce celkového prvenství Franta Tichý v tandemu s Martinem Knytlem, o body přijede bojovat Ondra Hromádka, enkláva Vystrkováků a mnoho dalších. Termínově nám závod - steně jako vloni - koliduje s bikovým Šela maratonem v Lipníku nad Bečvou, tak uvidíme, jak zváží elitní závodníci své priority. Dopředu avizoval odchod z bitevního pole Petr Svatek (ač je to "kluk z plakátu") a také Jirka Beránek - toho času na duatlonovém klání. A jedna pecička závěrem. Nechci šířit falešné zprávy, ale v "melechovských hvozdech" se údajně objevila další bojovnice a chce se utkat v rovném souboji s dosud neporazitelnou "amazonkou" Sandrou v bitvě o celý pohár Melechova. Tak se nechme překvapit, jak to nakonec dopadne...Usmívající se

Takže v sobotu ve 2 naviděnou ve Vilémovicích na startu Pohodový

plakat vilemovice 2013_upr

 

NA STARTU NOVÉ SEZÓNY

Zdravím všechny aktivní i pasivní příznivce sportu. Po dlouhé odmlce se Vám opět hlásíme ze základny na Melechově. Nová sezóna už buší na vrata, z plakátů s Lancem Armstrongem zbyl jenom popel a horké hlavy pomalu vychladly po prezidentské volbě. Vrcholoví závodníci už dávno bojují na světových "kolbištích". Štyby ve své zimní přestávce více než úspěšně prohnal cyklokrosové eliťáky a nyní rozjíždí v Kataru spurty pro "dělovou kouli" z ostrova Man, Roman Kreuziger pro změnu zahájil ve Francii a ruku v ruce už se jeho blog plní silnými slovy...Pohodový Jarda Kulhavý sice ještě odolal vábení "silničních Sirén", ale kdo ví, na jak dlouho...Možná si chce ještě užít milé společnosti Terezy Huříkové, která se stala novou "výkladní skříní" jeho týmu. Žijící legenda cyklokrosu Sven Nys si konečně může po letech opět obléknout duhový dres, zatímco Marianne Vosová už jich má doma tolik, že je snad musí nosit i do dílny...

Pokud chcete i Vy své snažení a bojovnost v létě proměnit na závodech v nějaký ten drahý kov (v našem případě drahý porcelán a sklo), tak je nejvyšší čas začít plnit okénka ve Vašem sportovním diáři... Někteří už mají jistě na kontě čtyřciferný počet najetých kilometrů, jiní dávají přednost běžeckému tréninku ve všech jeho formách, ostatní "tuní" závodní speciály. To se to bude na závodech zase hemžit novými karbonovými 29kami Usmívající se

Ať se již řadíte k jedné z těchto skupin nebo zatím vyčkáváte na dvojciferné teploty jako většina, celý tým o.s. Melechov se na Vás těší a na jaře makejte tak, abyste si pak po závodě mohli říci, že ta dřina stála za to Pohodový

!!POZOR!! Dění na našich stránkách budeme čas od času oživovat také anketou, ve které můžete vyjádřit svůj názor na dění týkajícího se našich závodů či jenom sportu obecně. První anketa už visí na webu - vlevo pod hlavním MENU.