KM 2017

VÍTĚZEM 14. ROČNÍKU KOLEM MELECHOVA SE STAL JAKUB KAVALÍR

Polovina prázdnin 2017 a my máme za sebou druhý podnik Poháru Melechov, kterým byla cyklistika na 14. ročníku cyklistického závodu Kolem Melechova.

Prologem letošního ročníku bylo avizované deštivé počasí. V sobotu ránu se vrchol kopce Melechov ztrácel v husté oblačnosti a déšť patrně ovlivnil i účast hobíků. Zůstali doma v suchu, ale o hodně přišli. Zoufalé prosby organizátorů, aby už konečně přestalo pršet, se naplnily cca 15 minut před startem. Na hromadný start závodu se postavila šedesátka závoďaků včetně čtyř žen. Závod samotný se jel bez deště a na dojezd už posvítilo i sluníčko. Absolutním vítězem se stal Jakub Kavalír z týmu KC Kutná Hora v čase 1:54:25, při průměrné rychlosti více než 37 km/hod. Spolu s ním ve skupině ještě dojel druhý Jiří Chyba a třetí David Kulhánek. Zajímavostí je, že v absolutním pořadí se tak na stupních vítězů sešli zástupci tří věkových kategorií – tj. z kategorie mužů do 30 let, mužů od 30 do 40 let a kategorie juniorů. Junioři měli možnost volby závodit na kratší nebo dlouhé trase. V rozpravě před závodem však všichni jednomyslně zvolili delší trať 69,5 km. Absolutní vítěz Jakub Kavalír vyhrál i vrchařskou prémii, která byla tentokrát situována na 13 kilometru na náměstí v Lipnici. Výjimečný byl i výkon všech ostatních do závodu registrovaných závodníků včetně nejstaršího pětašedesátiletého Jaromíra Tomka, který zvládl trať 59,5 km za 2:11:34.

Čtyři zaregistrované ženy měly pomyslnou výhodu v tom, že jejich trasa závodu měřila „pouhých“ 59,5 km. To ale bylo vše, stejně jako muži musely absolvovat stoupání na vrchařskou prémii, stoupání na Bratroňov a závěrečný tobogán stoupání a sjezdů z Ledče do cíle. Nejlepší z kategorie žen byla Šárka Čejková s Eurofoam sport teamu v čase 2:02:29.

Stinnou stránkou závodu byl pád Pavla Provazníka na 3 kilometru ve sjezdu do obce Františkodol, kterým si přivodil zranění vyžadující ošetření ve zdravotnickém zařízení. Podle zprostředkovaných informací od závoďáků, kteří situaci viděli, dva jezdci přecenil svoje sjezdařské schopnosti, nevzali v úvahu stav komunikace po dešti a dostali se mimo komunikaci. I takové věci se na cyklistických akcích stávají.

S pozdravem cyklistice zdar a na dalších soutěžích Poháru Melechova nebo někde jinde nashledanou

autor: hlavní organizátor Pepa Jukl

NOVÉ INFORMACE K TRASE KOLEM MELECHOVA

REGISTRACE

O proti posledním zveřejněným informacím týkjících se změn trasy z důvodů pokračujících oprav komunikací, dochází nově a snad již definitivně k těmto posledním  úpravám. Všechny kategorie odstartují hromadně směr Světlá n/S. V obci Závidkovice odbočí vlevo (vyznačeno na vozovce + směrníci) a budou stoupat přes Broumovu Lhotu na vrchařskou prémii v Lipnici n/S. Dále pokračují směr Krásná Hora a Kejžlice. V Kejžlici odbočí vpravo a pojedou směr Dolní Město, po cca 2 km odbočují vlevo (vyznačeno na vozovce + směrníci) směr Kaliště. Na cca 30 km v obci Kaliště se peloton rozdělí na delší a kratší trasu ..... celý článek

 

KOLEM MELECHOVA 2017

  15.7. 2017

Prezentace:  9 hod. - 10hod.:45min

Start:  11 hod.

melechov 2017