KM 2018

KOLEM MELECHOVA 2018
VÍTĚZEM 15. ROČNÍKU SE STAL Richard Habermann

VÝSLEDKY

FOTO KUCHAŘ     FOTO HEZKÁ     FOTO NOVÁK

Máme za sebou druhý podnik Poháru Melechov, kterým byla cyklistika na 15. ročníku cyklistického závodu Kolem Melechova.

Do závodu se registrovalo celkem 74 mužů, 3 ženy a 4 junioři. Osmdesátka aktivních účastníků se odhodlala popasovat s 67,2 km dlouhou trasou kolem vrchu Melechov. Profil okruhu není třeba popisovat, z kopce do kopce a do toho nepočitatelné množství zatáček. Absolutním vítězem se stal Richard Habermann z TJ Kovo Praha v čase 1:45:03. Na okruhu se tedy pohyboval průměrnou rychlostí převyšující 38 km/hod. Prakticky celý závod jel na čele osamocen v úniku před ostatními jezdci a do cíle přijel se zhruba minutovým náskokem. Druhý dojel David Kulhánek z CK MTB Hlinsko a třetí Pavel Vlček z Veloservis Teamu HB. Absolutní vítěz Richard Habermann vyhrál i vrchařskou prémii, která byla tentokrát situována na 8 km kilometru na návsi v Rejčkově. Je třeba ocenit výkon všech ostatních do závodu registrovaných závodníků včetně nejstaršího pětašedesátiletého Jaromíra Tomka, který zvládl trať za 2:05:38.

Ženy měly pomyslnou výhodu v tom, že jejich trasa závodu měřila „pouhých“ 58,5 km, protože projížděly spojkou z Meziklasí do Loukova a nezajížděly na křižovatku Dolní Město. To ale bylo vše, stejně jako muži musely absolvovat 3x stoupání na vrchařskou prémii Rejčkov a stoupání Pinkasák. Nejlepší z kategorie žen byla Bartizalová Denisa z týmu Oplt cycling v čase 1:59:37. Její tempo zaskočilo i celou řadu závodníků z řad mužů.

Zmínit je třeba i kategorii juniorů, kteří si jako jeden muž zvolili stejnou trať a dávku kilometrů jako muži. Nejlepším juniorem se stal Tadeáš Páv z TJ Kovo Praha v čase 1:52:44.

Za vynaložené úsilí se všem účastníkům i organizátorům odměnila Vysočina pěkným slunným dnem a závěrečnou krátkou sprškou při vyhlášení vítězů. Poděkování patří celé řadě sponzorů z řad firem, obci Dolní Město a Kraji Vysočina. Všechny tyto subjekty umožnily svým přístupem uspořádání akce a podpořily ji materiálně.

S přáním pěkných prázdnin a dovolených, pozdravem cyklistice zdar, se na viděnou na dalších soutěžích Poháru Melechova těší

autor a hlavní organizátor: Pepa Jukl

XV. KOLEM MELECHOVA

Přesně měsíc zbývá do startu 15. ročníku cyklistického závodu Kolem Melechova. Akce je druhým podnikem v kalendáři Poháru Melechov a startuje tradičně v obci Meziklasí v 11 hodin v sobotu 14. července 2018.  Zbývá tedy ještě dostatek času na vyladění formy, přípravu kola a nic nebude bránit v tom připojit se k pelotonu účastníků.

A teď několik informací k samotnému závodu a organizaci akce.

Závod se pojede 22,4 km dlouhém okruhu kolem Melechova, na kterém účastníci absolvují 3 kola. Pro kategorie ženy a junioři je okruh zkrácen na 19,5 km. Všechny účastníky čeká klasické stoupání v úseku Dolní Město – Rejčkov s novým povrchem komunikace, který pokračuje až do obce Bojiště. Nebude chybět ani brutální část okruhu z Bojiště přes stoupání Pinkasák do místa startu a cíle. V prvním okruhu je v obci Rejčkov vypsána vrchařská prémie. Časový limit pro započtení konečného pořadí je pro všechny kategorie 2 hodiny 45 minut.

Akce se jako již tradičně těší podpoře obce Dolní Město, Kraje Vysočina a dalších sponzorů. Účastníci se tak mohou těšit na medaile, poháry i věcné ceny. V místě startu a cíle bude k dispozici zázemí s malým občerstvením (pro závodníky v ceně startovného), pitná voda, WC a voda na umytí.

Parkování vozidel účastníků bude zajištěno na odstavné ploše v obci Meziklasí, mimo komunikaci III. třídy 34740, na plochu vás navedou pořadatelé.

Pokud plánujete účast, zaregistrujte se prosím registračním formulářem  zde.  Usnadníte průběh nezbytné administrace účastníků před startem a realizačnímu tým získá potřebné informace o přibližném počtu účastníků k přípravě zázemí akce.

Na závěr bychom Vás chtěli poprosit o pomoc s propagací akce a pokud můžete pošlete odkaz na web vašim kamarádům a přátelům.

Realizační tým pracuje na přípravě akce a těší se na Vaši účast.

S pozdravem „Vysočině a cyklistice zdar“

Ing. Josef Jukl, ředitel závodu, Kyjovská 3185, Havlíčkův Brod PSČ 580 01
telefon mobil: 602665837

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

KM plakat 2018