POHÁR MELECHOVA 2010 : 1.TICHÝ, 2.SVATEK, 3.SVOBODA

2010_11_06_150

Když na konci loňské sezony ve Stvořidlech Franta Tichý prohlásil, že se pokusí za rok vyhrát Pohár Melechova, málokdo pochyboval, že se mu to nepodaří. Je faktem že nyní při detailnějším rozboru jeho letošních výsledků se nezdá že jde o suverénní vítězství, ale tam kde Frantovi nepřálo štěstí či momentální forma , nasadil a zabodoval svou urputností. Pojďme si to vzít popořádku.

Vilémovická 120ka: 19. místo sice není u Franty žádné umístění ale z jeho konkurentů lépe zabodoval jen Pepa Svoboda z Vystrkova, Petr Svatek zde dokonce až 25.příčka.

Druhý závod sezony už dopadl pro všechny tři borce výrazně lépe. Na  Kolem Melechova se možná i díky absenci silničních specialistů  (kteří z důvodu velmi špatného počasí nedorazili),  všichni tři umístili v těsném závěsu za vítězem. Zde se také potvrdilo že Petr Svatek si na silnici oproti terénu dost věří, v mini souboji totiž Frantu poráží. Pořadí: 2.Svatek, 4.Tichý, 6.Svoboda.

Na triatlonu Melechov Tichý Svatkovi vše vrací : 4. Tichý, 10.Svatek, 13.Svoboda.

Xterra: Frantův útok na zlatý hatrick (vyhrál totiž předešlé dva ročníky) se bortí na technických problémech při mtb části. Petr dlouho avizoval že se z pracovních důvodů nemůže xterry zúčastnit a tak nakonec nejvíce boduje 5.místem Pepa Svoboda. Přesto přesevšechno si po čtyřech závodech  první příčku s mírným náskokem drží Tichý, 2.Svoboda, 3.Svatek. A protože už zbývaly jen závody běžecké , tedy závody v disciplíně v které Tichý moc slabin nemá, pozice ostatních byla dost těžká. A  tak se mezi Pepou Svobodou a Petrem Svatkem rozhořel spíše souboj o druhé místo .

Pátý závod sezony Běh Šeptouchovem: zde je v celkovém pořadí lepší než Tichý  jen elitní  běžec Jiří Brychta z Havlíčkova Brodu, Svatek celkově sedmý, 18. Svoboda. Zde se ukázalo že  Petr Svatek se rok od roku  výkonnostně nezlepšuje jen v cyklistice ale i v běhu kde se začíná přeřazovat ze skupiny průměrných běžců  k těm rychlejším. 

Před posledním závodem  to znamenalo toto. Tichý je na 99,9 % vítěz, pokud Svatek nepokazí, doběhne si pro druhé místo, a to samé platilo pro Pepu  Svobodu. Pokud nepokazí nedá tím šanci ze čtvrté příčky dotírajícímu Martinu Knytlovi a skončí tak třetí. Předpoklady se vyplnily na sto procent. Svým prvním plným počtem bodů za celkové vítězství v závodě si Franta doběhl pro Pohár. Druhý jak v Krosu tak v Poháru skončil Petr Svatek. A třetí stejně jako loni Pepa Svoboda.

Pohár Melechova má letos i svou vítězku Sandru Pytlíkovou z Cykloklubu Havlíčkův Brod, která se mnohdy srdnatě potýkala s mužskou převahou a patří ji naše gratulace.

2010_11_06_143