Titul Malého Železného muže pro Málka, ženám kralovala Veselá

VÝSLEDKY

FOTO

Čtvrtá červencová sobota patřila v kalendáři Poháru Melechova již tradičně silničnímu triatlonu, který svým 18.ročníkem dospěl k symbolické plnoletosti. Na startu se sešlo 97 startovních čísel a když sečteme i všechny členy štafet (celkem jich bylo rekordních 9), dostáváme se ke krásnému počtu 114 závodníků a závodnic. Přízeň závodníkům zachovalo i počasí, nekonaly se ani loňské tropy, ani meteorology zarputile předpovídaný déšť.

V tradičních 10:30 zazněl startovní výstřel a téměř stovka závodníků rozvířila hladinu rybníka při prvních tempech plavecké části. První z vody nevybíhal žádný z mužských favoritů, nýbrž členka nakonec stříbrné štafety Nicole Scholz, a to ve famózním čase 5:18 (což mezi přihlížejícími diváky vyvolalo lavinu udiveného „ty jo, dyť to první je holka!“. Pod šest minut svůj pobyt ve vodě stlačil i průběžně druhý Marek Doležal (5:26) a třetí Ondra Hromádka (5:49). Na čtvrtém místě pak vyrazil vstříc pětatřiceti kilometrům cyklistické části Michal Málek.

Na kole převzal vedení Ondřej Hromádka, který se krásným okolím Melechova příliš nekochal a trať prosvištěl v čase 59:12. Ještě o 19 vteřin rychlejší však byl na kole Michal Málek, jenž si nejrychlejším cyklistickým časem připravil pozici na útok v běžecké části. 6,5 kilometru běhu zvládl Michal v nejrychlejším čase 23:24 a za 1:28:26 si doběhl pro titul Malého železného muže. Na pomyslném trůně tak vystřídal dlouholetého vladaře Václava Holuba, který letos na Melechov bohužel nedorazil. Druhý nejrychlejší běh vynesl i na celkovou druhou pozici Jirku Juřičku (celkový čas 1:30:18). Třetí místo obsadil s půlminutovou ztrátou na stříbrného Juřičku Ondra Sedláček.

Ženskému závodu dominovala způsobem start – cíl Petra Veselá (v absolutním pořadí na krásném 22.místě v čase 1:40:30) s devítiminutovým náskokem před Miladou Brabcovou (1:49:27) a třetí Markétou Nešetřilovou (1:56:49). Štafety ovládlo trio ve složení Milan Šimek, Robert Klement, Jiří Mašek v čase 1:42:32. Nejrychlejší plavecký čas položil základ celkově druhému místu smíšené štafety ve složení Nicole Scholz, Tomáš Janák, Martin Šrámek (1:45:27). Roberta Mrkvičku letos zranění kotníku nepustilo do běžecké části, a tak vytvořil dvoučlennou štafetu s Milanem Štěpánkem. Výsledkem byl čas 1:46:30, který v cíli znamenal bronzovou příčku.

Zatímco mnohonásobný vítěz hlavního závodu Vašek Holub nás letos svou přítomností nepoctil, Franta Tichý rozšířil svou bohatou medailovou sbírku o další zlatou v kategorii mužů nad 40 let. O svém triumfu Franta rozhodl tradičně výborným výkonem v běhu (čas 24:51 byl třetí nejrychlejší absolutně) a zvítězil v celkovém čase 1:34:14 s více než tříminutovým náskokem před stříbrným Janem Vyskočilem (1:37:22), třetí místo pak obsadil Josef Svoboda (1:39:42).

Na prvním místě v kategorii padesátníků doběhl Ivan Kugler (1:43:27), který po loňském stříbru vystoupil na stupínek nejvyšší. S padesátisekundovou ztrátou se na druhé pozici umístil Bohumil Jána, bronzovou medaili za čas 1:48:45 bral Luděk Kučera.

V kategorii nad 60 let se letos na startu sešli dva závodníci - s náskokem zvítězil Karel Kuběna (2:23:03), stříbrnou medaili si pak na krk pověsil druhý Josef Matějů.

Juniorskou kategorii do 18 let ovládlo duo bratří Prokůpků; starší Pavel zvítězil v čase 1:49:12, na stupně vítězů ho doprovodil stříbrný Matouš (1:53:15), který byl vůbec nejmladším účastníkem hlavního závodu. Na druhé místo rychlým během ještě útočil Štěpán Bechyňa, nakonec skončil se čtyřicetivteřinovou ztrátou na Matouše Prokůpka třetí.

Závodem dospělých ovšem sportovní klání na Melechově zdaleka neskončilo, neboť na hlavní závod navazovaly závody dětí, které organizoval ten nejpovolanější z povolaných – Tomáš Slavata za asistence své Hromové party. Dětí se na startu sešlo přes dvě desítky a soutěžily na třech různě dlouhých a obtížných tratích podle věku a sportovních dovedností. Svým nasazením a výkony se děti naprosto vyrovnaly dospělákům a sklidily zasloužený aplaus při vyhlašování výsledků. Mezi předškoláky byl nejrychlejší František Caska, před Danem Řeháčkem a Marečkem Šimkem. Mezi předškolními dívkami zvítězila Markéta Pašková, následována Bárou Šimkovou a třetí Kateřinou Sedláčkovou. V kategorii 7-8 let mezi chlapci vyhrál Šimon Fikal, druhé místo obsadil Jindra Stejskal, třetí byl Adam Havelka. Mezi stejně starými dívkami vyhrála Aneta Viktorová, kterou na stupně vítězů doprovodily druhá Katka Pašková a třetí Agáta Janáková.

Ve společné kategorii 9-10 let kralovaly dívky, které obsadily první dvě místa – pohár pro vítěze zvedla nad hlavu Anežka Casková, druhá doběhla Nela Veberová. Čest kluků zachránil na třetím místě Armin Frydrych. Vítězkou nejstarší kategorie 11-12 let se stala Míša Veberová. Po slavnostním vyhlášení proběhla mezi přihlášenými dětmi tombola o kolo, které Tomáš Slavata věnoval; na novém bicyklu bude drandit Kateřina Pašková ze Sázavy.

Chceme poděkovat všem, kteří při přípravě a organizaci závodu přiložili ruku k dílu, sponzorům, celé partě Restaurace Na Vršku, která opět poskytla závodu skvělé zázemí, neúnavným masérům a samozřejmě v neposlední řadě Tomáši Slavatovi a jeho Hromové partě za pomoc s přípravou našeho závodu a za parádní organizaci závodů pro děti! DÍKY!

Letošní povedený 18.ročník je za námi a nezbývá než se těšit na ten příští, zapište si do kalendářů datum 23.7.2016!!!