KOLEM MELECHOVA 2016 – VÍTĚZEM SE STAL MARTIN HUNAL

Skončeno, zapsáno, uklizeno – 13. ročník cyklistického závodu Kolem Melechova 2016 je za námi. Na počitadle Poháru Melechova 2016 se přesunula druhá kulička.

V čem byl 13. ročník KM výjimečný? Takovou otázku mi dal včera pozdě odpoledne Marcel. Unavený, ale spokojený z toho, že všechno dobře dopadlo, jsem nedokázal odpovědět. Výjimečný byl výkon absolutního vítěze, kterým se stal Martin Hunal z týmu Whirpool Autor v čase 1:49:20. Famózní výkon, průměrná rychlost 37 km/h, v rozhovoru po závodě perfektní vystupování a hodnocení průběhu závodu. Po celou dobu závodu mu těsně šlapal na paty Rosťa Krotký z Vysočina Cycling, který skončil se ztrátou 18 sekund druhý. Absolutně třetím mužem závodu se stal Petr Novotný, který startoval v kategorii muži 40-50 let za tým Agro Kolín v čase 1:52:31. Výjimečný byl ale i výkon všech ostatních závodníků včetně nejstaršího čtyřiašedesátiletého Jaromíra Tomka, ten zvládl trať za 2:07:52 průměrem 31,6 km/h S odstupem a pohledem na výsledky zjišťuji, že letošní ročník KM byl skutečně v něčem výjimečný a to početnou účastí něžného pohlaví. V kategorii žen se zaregistrovalo 9 žen, jedna krásnější než druhá a všechny dokončily. Nejlepší z nich byla Hanka Doležalová z AC Sparta praha, která zvládla dámskou trasu závodu v čase 1:53:58. Klobouk dolů, cyklistice zdar a na dalších soutěžích Poháru Melechova nebo někde jinde nashledanou.

autor: Pepa Jukl