KOLEM MELECHOVA  - DÉŠŤ A ZIMA

Velká nepřízeň počasí provázela 7. ročník cyklistického závodu Memoriálu Jana Zrzavého. Ochlazení o 20 stupňů oproti předešlému dni by bylo ještě pro mnohé závodníky přijato s povděkem, né tak ale  už neutichající déšť , který z prudkých kopců kolem Melechova vytvářel malé potoky a na rozcestích s polními cesty stavěl účastníkům nečekané překážky  v podobě nánosů hlíny a větví. Pořadatel závodu tak chvíli před startem rozhodl o zkrácení tratě. Vypuštěn byl úsek do Světlé n. Sázavou kde krátce před startem cestu zahradil bouřkou stržený strom. V těchto, téměř sparťanských  podmínkách nakonec zvítězil v čase 1:37:58 Petr Eremka z Veloservisu, s mírnou ztrátou na druhém místě proťal cíl Petr Svatek z Velo Valenta. Třetí místo patří Janu Kuntovi z Endurainingu. V ženské kategorii zvítězila Jarmila Machačová   z Dukly Praha 2:06:26, druhá  v čase 2:09:03 dojela Sandra  Pytlíková z cykloklubu Havlíčkův Brod.