Melechovský triatlon potřetí v řadě vyhrál Václav Holub

V sobotu 28.července 2012 se uskutečnil jubilejní patnáctý ročník závodu Malý železný muž/žena Melechova. Na rozdíl od několika předchozích ročníků se tentokrát počasí rozhodlo oslavu tohoto kulatého jubilea nenarušovat žádnými dešťovými přeháňkami a na závodníky čekala modrá obloha a teplota takřka tropická. Přízeň počasí se odrazila i na počtu účastníků, kterých se sešla na startu rovná stovka.

V plavecké části se oddělila silná pětičlenná skupina závodníků, kterou tvořili Pavel Hotař, Lukáš Nedělka, Ondřej Sedláček a Petr Kozmon, jimž po skvělém výkonu v plavecké části statně sekundovala Klára Kučerová. Z vody vylézal těsně první Pavel Hotař, který tentokrát vytvořil favorizovanou štafetu s Tomášem Bednářem. V těsném závěsu za Hotařem vstupovala do cyklistické části právě Klára Kučerová, třetí místo držel Lukáš Nedělka. Pětatřicetikilometrovou cyklistickou část doslova prolétl vítěz posledních dvou ročníků Václav Holub z Velosport Valenta Scott Teamu a nenechal nikoho na pochybách, že to s útokem na hattrick myslí skutečně vážně. Jak se později ukázalo, tento útok byl rozhodující, neboť Vašek neměl problém svůj náskok z kola udržet i v běžecké části a v čase 1:27:11 protnul cílovou pásku. Druhé místo stejně jako v loňském roce obsadil s téměř tříminutovou ztrátou Martin Hanáček (1:30:00). Další z favoritů, Lukáš Nedělka, závod nedokončil a neobhájil svou bronzovou medaili z předchozího ročníku. Bronzovou příčku tak obsadil Jiří Beránek (1:30:34), který předvedl dobrý výkon zejména v běžecké části.

Ani další mužské kategorie nepřinesly překvapivé vítěze. V kategorii nad 40 let zvítězil František Tichý (1:33:43), který svou ztrátu z plavání dohnal v cyklistické části a zejména v běhu, který absolvoval nejrychleji ze všech účastníků napříč kategoriemi. Druhé místo obsadil Jan Materna (1:35:37) a na třetí pozici se umístil Petr Šťáva (1:40:17). V kategorii nad 50 let obhájil prvenství mnohonásobný vítěz Luděk Ševčík (1:42:18) o necelé dvě minuty před Jindřichem Musilem (1:44:07), třetí místo pak obsadil Zdeněk Procházka (1:46:41).

V ženské kategorii zvítězila zmiňovaná Klára Kučerová (1:51:17), která o více než minutu porazila druhou Martinu Pelánovou (1:52:35) a třetí Petru Jiránkovou (1:56:47). Pavel Hotař a Tomáš Bednář z Penco Teamu bez problémů potvrdili papírové předpoklady a s přehledem dominovali v kategorii štafet. Druhé místo obsadila štafeta ve složení Strnka, Holubová a Lauer, na bronzový stupínek pak vystoupila trojice Novák, Vašák a Nováková.

Vítěz může být sice jen jeden, nicméně obdiv a uznání si zaslouží všichni, kteří se v takto parném počasí s náročnou tratí statečně popasovali. Po doběhu závodníci využili možnost osvěžit tělo i mysl v Restauraci Na Vršku, která tradičně vytvořila závodníkům i jejich doprovodu skvělé zázemí. Hojně využívaná byla i možnost svěřit se do péče skvělých maséru z masérské školy BuĎFiT. Rušno bylo rovněž u stánků se sportovním vybavením firmy New Balance a se sportovní výživou a doplňky firmy Penco.

Jubilejní patnáctý ročník Melechovského triatlonu tak přinesl krásný zážitek a velmi kvalitní sportovní výkony. Patnáctý ročník je již historií, do diáře si však zaznamenejte datum konání ročníku šestnáctého – 27.července 2013!