KM 2017 TRASA

INFORMACE K TRASE KM 2017

Zaznamenali jsme diskusi k bezpečnosti zvolené trasy závodu. Bohužel si letos vzhledem k uzavírkám nemůžeme moc vybírat. První změna zveřejněné trasy závodu nastane cca 7 km po startu, kdy po odbočení ve Světlé n/S. na silnici 347 bude v obci Závidkovice následovat odbočení vlevo směrem na Broumovu Lhotu a vrchařskou prémii na Lipnici n/S. Pozitivní informace je, že závoďáky čeká v tomto úseku zcela nový povrch vozovky. To bude prémie. Kategorie ženy a junioři vrchařskou prémii vynechávají, neodbočují ze silnice č. 347 a pokračují „po hlavní“ směr Dolní Město do Kejžlice, kde se opět sjednotí s trasou kategorií mužů.
Další komplikace nás čekají v Humpolci z důvodu uzavírky průtahu komunikace č. 347 a budování kruhového objezdu. Na silnici č. 347 se trasa napojí v Kejžlici a bude směrovat do Humpolce a to i když je tento úsek označen jako uzavírka. I na něm čeká závoďáky nový povrch a kompletně obnovená komunikace. Na okraji Humpolce odbočíme prudce vpravo k závodišti a pak prudce vlevo do ulice Arbesova a dále do ulic Raisova – Lužická – Spojovací – Na závodí – Nerudova. Částečně se tento průjezd shoduje s průjezdem Xterry. Na ulici Nerudova se trasa stočí vlevo do ulice a bude pokračovat směr Koberovice – Ledeč n/S (č. 130). Průjezd Humpolcem bude skutečně komplikovaný a bude žádat velkou pozornost účastníků. Z hlediska průběhu závodu je zhruba v polovině trasy a tak mají závoďáci dostatečný prostor ve zbývajících kilometrech vypracovat si pozici případně rozhodnout pořadí.

Poslední hlavolam bude  v Ledči n/S. K tomuto městu trasa přistoupí po silnici č. 130 a na pravou ruku se nad Ledčí napojí na silnici č. 150. Sjezdem po ulici Koželská bude peloton sjíždět směrem k centru města, ale zhruba v polovině klesání (cca 200 m pod čerpací stanicí Benziny) bude odbočen vpravo do ulice Údolní po které se převede na ulici Havlíčkova a odtud již bude pokračovat po obvyklé trase závodu přes obec Veliká – Bilantova Lhota – Trpišovice – Koňkovice do cíle v Meziklasí.

Zajištění bezpečnosti.

-        odbočení ve Světlé n/S. budeme zajišťovat s Městskou policií Světlá.

-        odbočení vlevo v Závidkovicích budeme zajišťovat ve spolupráci s PČR

-        Lipnice n/S.1x směrník a 1x komisař na prémii

-        průjezd Kejžlicí 1x směrník

-        průjezd Humpolcem 3x směrník

-        odbočení v klesání do Ledče výstražné tabule, varovné nápisy na vozovce a 1x směrník

To jsou aktuálně řešená opatření k zajištění bezpečnosti účastníků akce.

Samozřejmě nás netěší, že z trasy vypadlo „oblíbené“ stoupání na Podivický kopec (Zahrádka). Na tento úsek se určitě vrátíme v dalších ročnících a to zejména proto, abychom dokonale využili aktuálně obnovované povrchy komunikací v úseku Dolní Město – Kouty – Ledeč n/S.

Josef Jukl
ředitel závodu