KM12 ZPRÁVA POŘADATELE

ZPRÁVA POŘADATELE O IX. ROČNÍKU

V neděli dne 15.7.2012 úspěšně proběhl 9. ročník silničního cyklistického závodu Kolem Melechova.

I přes obavy z toho „jak bude“ nakonec závodu počasí přálo a  Vysočina vytvořila pro cyklistiku téměř ideální podmínky. Na start se postavilo 82 závodníků včetně 4 žen. Kategorie mužů čekala trasa dlouhá 67,5 km, ženy musely zdolat 56 km. Všichni účastníci se pak museli poprat s nesčetnými zatáčkami, strmými stoupáními i nebezpečnými sjezdy.

Nepočetnější týmy závodníků vyslali do soutěže stáje Veloservis team Havlíčkův Brod, Velosport Valenta Pelhřimov, CK Posázaví, Extrém team Vystrkov. Řada příznivců cyklistiky fandila závodníkům kolem trati nebo sledovala boj o první místa na vrchařské prémii, která byla na Podivickém vrchu nedaleko obce Kaliště.

Až závěrečný spurt rozhodl o absolutním vítězství Zdeňka Machače z Veloservis teamu, který v čase 1:48:55,5 tedy o pouhou půl vteřinu, porazil v závěrečném finiši druhého Lukáše Mitase z CK RBB. Půl vteřiny za nimi protnul cílovou čáru jako třetí loňský vítěz Vašek Holub z Valenta Scot teamu 1:48:56,5. Všichni startovali v kategorii M1 muži do 40 let.

V kategorii M2 muži 40-50 let se na prvním místě umístil Miroslav Pechouš z týmu Cyklo Olympia Hrdějov v čase 1:50:32, druhý skončil Michal Běhounek z Veloservis teamu v čase 1:51:21 a třetí v této kategorii skončil Jaroslav Halík opět z Veloservis teamu v čase 1:58:06.

Znamenitý výkon podali i závodníci v kategorii v kategorii veteránů nad 50 let. Na prvním místě se v této kategorii v čase 1:58:04 umístil loňský vítěz Vladimír Rychetský startující za tým Velosport Valenta Pelhřimov. Na druhém místě v této kategorii skončil stejně jako v minulých letech Pavel Prchal z týmu Cyklo sport Kern v čase 1:59:38 a třetí byl Petr Konvalina z týmu Agro Kolín v čase 1:59:46.

V kategorii žen byla stejně jako v minulých letech nejrychlejší Jarmila Machačová st. z týmu Veloservis H. Brod v čase 2:01:40, druhá skončila Sandra Pytlíková z týmu Cykloklub H. Brod v čase 2:11:42 a třetí skončila Renáta Kabelková z týmu i-Trenik v čase 2:14:38. Kategorie Juniorů nebyla hodnocena pro nedostatečný počet registrovaných z závodníků.

Velký dík patří sponzorům akce, kteří soutěž dotovali věcnými cenami – Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod, Tiskárny H. Brod, Crystalite Bohemia Světlá n/S., Bohemia Machina Světlán n/S., Catus H. Brod, Amylon H. Brod, Pleas H.Brod, VaK H. Brod, Kukuřičný mlýn Concordia Mrzkovice, Pross H. Brod, obec Dolní Město a Občanské sdružení Melechov.

Poděkování patří i celému týmu pořadatelů, kteří odvedli dobrou práci v zázemí, přípravě i organizaci akce.