Vedrem rozpálená Vysočina přivítala do 11. ročníku cyklistického závodu Kolem Melechova rekordní počet 82 účastníků. Kromě teploty ztrpčoval úsilí závodníků i vítr a opravdu pořádná nálož téměř 1150 nastoupaných metrů na celkové délce trasy 67,5 km. Klobouk dolů před výkony vítězů v jednotlivých kategoriích a všemi, kterým se podařilo závod dokončit v časovém limitu. Absolutním vítězem se stal Jaroslav Sláma z Vysočina Cycling Teamu v čase 1:54:03, který startoval v kategorii mužů do 40 let.V kategorii mužů 40-50 let se na prvním místě umístil Marcel Kachlíř z týmu Highlandersport HB v čase 1:55:19 a v kategorii mužů 50-60 let obsadil první místo Vladislav Rychetský v čase 1:57:55. V ženách byla nejlepší Anna Kolářová z týmu Velosport Valenta, která na trase 57,5 km dosáhla času 2:01:21. Na stejné trase soutěžili i junioři a nejlepší z nich Jiří Virgl z týmu Vysočina Cycling dojel s časem 1:54:04.

11. ročník cyklistického závodu Kolem Melechova se vydařil. Těšil se vysoké účasti závodníků, zájmu příznivců cyklistiky na trase a hlavně sportovní výsledky závodníků, kteří se umístili v kategoriích na předních místech mají vysokou hodnotu.

Nezbývá než poděkovat sponzorům za podporu závodu a tešit se na další závody zařazené do Poháru Melechova.